Genel Müdür

Şirketimizin kurucusu Dr. Yük Müh. Ömer Çakıroğlu, ODTÜ’de Metalurji Yüksek Mühendisliği bölümünü tamamlamış ve ayrıca İTÜ’den doktora derecesi almıştır.

Demir Çelik Sanayiinin öncü firmalarında çalıştıktan sonra 1991’de kendi firmasını kurarak ticari hayata atılmıştır.

Kariyer

1982 -

Demir Çelik Tesisinde Yatırım Grup Müdürü olarak çalışmış; Ark Ocaklı Demir Çelik tesisleri, haddehane yatırımı, Sanayi yatrımları fizibilite çalışmaları, proje yönetimi, yatırım Finansman yönetimi konularında görev almıştır. Makine imalat, İskele Liman tesisleri, çevre yatırımları konularında Proje yönetimi tecrübesi kazanmıştır.

1991 -

Demir Çelik tesislerine, danışmanlık ve Makine Teçhizat temini konularında faaliyet gösteren ARK Sanayi Ürünleri Tic. Ltd. Şti'ni kurmuştur.

2005 -

Gebze – Şekerpınar'da firmaya ait çelik konstrüksiyon ve makine üretim tesisini kurmuştur.

2007 -

Demir Çelik Tesisleri toz toplama yatırım projelerine müteahhitlik hizmetleri yaparak, Romanya, Arnavutluk ve Ülkemizde bir çok proje tamamlamıştır.

2009 -

Çözüm Vinç firmasını kurarak, Vinç kiralama yanı sıra, anahtar teslim Çelik konstrüksiyon taahhüt işlerine girmiş, firmanın K.Irak Erbil şubesini Hizmete açmıştır.

2010 -

Gebze – Şekerpınar'da firmaya ait çelik konstrüksiyon ve makine üretim tesisini kurmuştur.

2010 - 2012

Ark-Emre Çelik Konstrüksiyon Ltd. Şti firmasını kurarak, K.Irak Süleymaniye’de Mass Global Investment firmasına ait Ark Ocaklı Demir Çelik Fabrikasının Toplam 20,000 ton olan imalat ve montajını başarı ile tamamlamıştır.

ARK SANAYİ ÜRÜNLERİ (c) 2014 | İLETİŞİM